duyuruElektroArge.com'a Hoşgeldiniz. Üye Olmak İçin Tıklayın. duyuru

houseForum ana sayfa   iletişimİletişim   bilgiSSS  
kırmızı yeşil mavi
ekleKayıt  anahtarGiriş
evForum ana sayfa goTamamlanmış Elektronik Projeleri goMicrochip PIC ile Yapılmış Projeler goDiğer Devreler

• Reklam

Megane II Direksiyon Kumandası ile Sony Teyp Kontrolü

Microchip PIC ile Yapılmış Diğer Projeler İçin Paylaşım Alanı

Re: Megane II Direksiyon Kumandası ile Sony Teyp Kontrolü

Mesajgönderen m.yalvac » 27 Mar 2015 16:49

Onur Bey öncelikle böyle bir çalışma için teşekkür ederim. Acaba elinizde ds1868'in yönetimi / içeriği veya kullanımı ile ilgili bir döküman var mı? (böylelikle kodlarınızı daha sağlıklı anlamış oluruz.)

Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
m.yalvac
Yeni Üye
Yeni Üye

Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj

Reklam

Mesajgönderen muhittin_kaplan » 01 May 2015 18:16

Yazdığımı mı sandım acaba,
Üstad Kolay gelsin, daha öncede bir mesaj yazdım ama nedense (mod onayı olabilirmi) yayınlanmadı.

şu an scenic 2 mevcut, söktüm dağıttım, yeni bir media oynatıcı aldım. değiştireceğim.
1. direksiyondaki buton bağlantısı nasıl ?
2. gelen sarı soketi ve içeriğindeki 6 pini mi kullanacağız ?

kodlarınızı inceledim ve keypad gibi bağlandığını gördüm. peki o döner kısımı okurken nasıl bir yol izlediniz ?

üstad konunun başlangıcı oldukca geçmiş ,
sormak istediğim sarı soketi mi direnç array a bağlayacağız ?
ayrıca sarı soketin hangi kabloları hangi anahtarı kontrol ediyor ?

----------------------------------------------------------------------------------------

ResimÜstad Bahsettiğim Soket Tam Olarak Buradaki sarı soket.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Sağolsun Mail ile cevap verdi. Dfireksiyonun altından gösterge paneline giden kabloların kesilmesi gerekiyormuş.
En son okanbilke tarafından 20 May 2015 04:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Sebep: mesajlar birleştirildi.
Kullanıcı avatarı
muhittin_kaplan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen LucaS » 02 Tem 2015 16:29

elemanların montajlı resminde 100nf kondansatör var projede farklı yerde gözüküyor tam olarak anlayamadım anlayan biri varsa elemanların adet ve ismini yazabilir mi rica etsem ?
Kullanıcı avatarı
LucaS
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen emre444 » 29 Ara 2015 09:47

acil11221 yazdı:Hocam kolay gelsin. Öncelikle paylaşım için teşekkürler. Devrelerden pek anlayan biri değilim. Ancak resimlerden ve verdiğiniz bilgilerden yola çıkarak parçaları temin etmeye çalıştım. Ancak Ds1868-100 bulamadım. nerden temin edebilirim fikriniz varmı? Ayrıca orjinal devre ile devre çizimini karşılaştırdığımda fazladan 1 parça daha var. 16v 100 mf diye. birde onun yanında yol sonradan kesilmiş sanki. Yardımcı olabilr misiniz bu konuda.

bnde aynı sorunla karşılaştım.acaba siz ne yaptınız yapabildiniz mi?
Kullanıcı avatarı
emre444
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen bym3chul » 02 Oca 2016 20:54

onrbilke bey pionnerın fonksiyon direnç değerleri ile yazılmış yazılımı gönderebilme şansınız yada buraya ekleme şansınız varmı acaba ?
Kullanıcı avatarı
bym3chul
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen emre444 » 10 Oca 2016 00:13

Kullanıcı avatarı
emre444
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen msti34 » 27 May 2016 10:07

Merhaba Onur Bey,

Bende pioneer dvh-735av 3.5mm wr girişi olan bir cihaz var, direkt olarak hiç bir değişiklik yapmadan modülünüzü uygularsak wr girişi olan tüm cihazlarla sorunsuz calısıcagını düsünüyorum ancak farklı bir araçta uygulamak istediğimiz değişiklikler yapmak gerekicektir, doğru anlamışmıyım acaba ?

İyi Çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
msti34
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen 06hassan » 03 Kas 2016 16:55

Merhaba, Bende 2007 fiat punto var bu tarz bir kumanda devresi yapmak istiyorum sizde var mı? veya meganeII için olan devre fiatta işe yararmı? Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
06hassan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen dreamumut » 28 Kas 2016 15:03

Saçma sapan yorumlar gelmiş adam burda pic ile devre yapmış siz banada yap diyorsunuz gidin arkadaşım hazırını alın...

Bu işi ben optakuplör ilede yaparım bunda birşey yok asıl sıkıntı mesela pejo araçta ortak şase ve ortak direnç ucu olarak iki uç geliyor mesela 100k geldiğinde algılayıp bir porttan çıkış yapan devre lazımki ucunu 10 k yapalım uyduralım... he bununda bi inceliği var... madem bukadar biliyorsunuz işi sökün wired remote (direksiyon kumandası) u cat 5 ile çıkartın tüm kabloları tamamdır :) tabi benim araç 206 olduğu için zaten 4 fonksiyon var oyüzden 1 ortak uç 4 de direnç ucu toplam 5 kablo çıkardım 10 fonksiyon olsa size 11 kablo ucu eder kolay gelsin :D
Kullanıcı avatarı
dreamumut
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen malikc » 01 Oca 2017 18:25

selamlar dostlar.konu açılalı çok zaman olmuş.sanırım konuyu hortlattık ama affınıza sığınıyorum.bende geçen hafta 2000 model megane 1 araç alarak aranıza katıldım.arabanın noksanlarını tamamlarken ne yapabilirim diye araştırma aşamasında sitedeki konuya denk geldim. gerçi konu epey eskimiş hatta hortlatmış olacağım ama bu devre epey işime yarayacakçünkü elimde 1 adet W/R girişli sony teyip halihazırda mevcut.epey uzun vakit geçtiğinden proje dosyalarına ulaşamadım.eğer elinde mevcut bir arkadaş varsa ve benimle paylaşırsa çok memnun olurum.projede emeği geçen arkadaşlara en başta Onur bey olmak üzere herkese teşekkür ederim.görüşmek üzere hoşçakalınız..
Kullanıcı avatarı
malikc
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Dön Diğer Devreler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

• Reklam