duyuruElektroArge.com'a Hoşgeldiniz. Üye Olmak İçin Tıklayın. duyuru

houseForum ana sayfa   iletişimİletişim   bilgiSSS  
kırmızı yeşil mavi
ekleKayıt  anahtarGiriş
evForum ana sayfa goE-Kütüphane goTemel Bilgisayar goWindows Kurulum

• Reklam

USB den Windows 7 Kurulumu ve Kullanımı

Windows İşletim Sistemi Kurulumu İle İlgili Dökümanlar.

USB den Windows 7 Kurulumu ve Kullanımı

Mesajgönderen okanbilke » 29 Nis 2013 04:30

Bilgisayarınıza Windows 7 yi USB den 4 adımda nasıl kuracağınız hakkında kısaca anlatım yapacağım..

Adım 1 : Kullanılacak Ekipmanlar

• Elimizde Windows 7 Dvd yada .ISO dosyası olmalı
  • En az 4 gb lik bir USB bellek olması gerekli..
  • ve gerekli programlar
  1. Windows 7 DVD Tool Bu program Microsoft tarafından sağlanan ücretsiz bir program. Buradan indirebilirsiniz.
  2. 2. Programımız MobaLiveCD. Buradan indirebilirsiniz

Adım 2 : Oluşturma

• Öncelikle Windows 7 DVD Tool programını kuruyoruz.
  • Windows 7 Dvd Tool programını kurduktan sonra masaüstüne gelen kısayoldan programı çalıştırın.
  • İlk olarak yapmamız gereken elimizdeki Windows 7 .ISO dosyasının bulunduğu klasörü BROWSE tuşuyla seçmek..

Resim

• • 2. adımda program dosyaları nereye kaydedeceğimizi soracak. USB Bellekten Windows 7 kullanacağımız için " USB Device " butonuna tıklayalım.

Resim

• Adımda menuden bilgisayarımıza takılı olan USB Belleğimizi seçip “ Begin Copying “ tıklayıp kopyalamaya başlıyoruz..

Resim

• Son bölümde kopyalama işleminin bitmesini bekliyoruz..Bu süre biraz uzun olabilir..

Resim

Adım 3 : Test Etme
  • Kopyalama işlemi bittikten sonra USB DVD Tool programını kapatıp, diğer programımız olan MobaLiveCD programımızı açıyoruz.

Resim

• Yüklemeyi .ISO imaj dosyasından yapacağımız için “ Run the LiveCD “ ye tıklıyoruz..
  • Ardından USB Drive ı seçiyoruz..
  • Windows 7 kurulumunun aşağıdaki resimde olduğu gibi ilerlemeye başladığını göreceksiniz..

Resim

Adım 4 : Yükleme
  • Artık laptopunuza bağlayacağınız USB ile önyüklemeli ( bootable ) olarak Windows 7 kurulumunu yapabilirsiniz.. ( bunun için BIOS ta USB den boot olarak seçmelisiniz)
okanbilke@gmail.com
Kullanıcı avatarı
okanbilke
Site Kurucusu
Site Kurucusu

Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj

Reklam

Dön Windows Kurulum

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

• Reklam