duyuruElektroArge.com'a Hoşgeldiniz. Üye Olmak İçin Tıklayın. duyuru

houseForum ana sayfa   iletişimİletişim   bilgiSSS  
kırmızı yeşil mavi
ekleKayıt  anahtarGiriş
evForum ana sayfa goKod Paylaşımı & Tamamlanmış Projeler goC# Dili Kod Paylaşımı ve Projeler

• Reklam

C# İle Memory Hacking(Oyun Hilesi)

C# Dili ile Yazılmış Kodlar ve Tamamlanmış Projeler

C# İle Memory Hacking(Oyun Hilesi)

Mesajgönderen FearCry » 16 Mar 2014 14:48

Memory Hack denince aklımıza ilk gelen kesinlikle Pointer & Offset olur. Bu adresler bize Ram ki değerlerin yerleridir bunlarla yola çıkarız ama bir problem var Pointer değişkendir mesela ilk programı çalıştırdığınızda ram da 100156 adresinde çalışır kapatıp tekrar çalıştırdığınızda o alan dolu olduğu için farklı bir adreste çalışır atıyorum 100560 gibi işte burada Offset adresi devreye giriyor ve bize bulduğumuz Pointer ile Offseti topladığımızda Ana adresi yani sabit kısmı veriyor bizim için önemli olan kısın sabit adrestir.Kısaca ve basitçe Pointer ve Offset olayını anlatmaya çalıştım tabi ki tam anlatımı bu değil fakat anlamanıza yardımcı olacağından en azından kafanızda canlanmasında rol oynayacaktır bu projede vaktim olmadığı için sadece pointer kısmıyla ilgilendim fakat diğer projede Offset ile Pointerin toplanmasını da ekleyeceğim.

Resim

Mesaj içeriğini görmek için kayıt ve giriş gerektirir

Osman BİÇER
osm.bicer@gmail.com

Resim
Kullanıcı avatarı
FearCry
Çırak
Çırak

Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj

Reklam

Re: C# İle Memory Hacking(Oyun Hilesi)

Mesajgönderen Spycho » 01 Eyl 2016 18:27

Hocam merhabalar. Ben bir şey sorabilir miyim belki biliyorsunuzdur CS GO gibi oyunlarda wallhack benzeri hilelerde genellikle bu offset ve pointerlar üzerinde oynamalar yaparak hileyi güncel tutan VAC'ten gizlenen kişiler var. Bu sizin Memory Hakc programınızla bir wallhack'i değiştirip, "güncelleyebilir miyiz?" Bu mümkün mü? Kusura bakmayın kendimi tam ifade edemedim C#'ı yeni yeni öğreniyorum.
Kullanıcı avatarı
Spycho
Yeni Üye
Yeni Üye

Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj

Dön C# Dili Kod Paylaşımı ve Projeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

• Reklam