duyuruElektroArge.com'a Hoşgeldiniz. Üye Olmak İçin Tıklayın. duyuru

houseForum ana sayfa   iletişimİletişim   bilgiSSS  
kırmızı yeşil mavi
ekleKayıt  anahtarGiriş
evForum ana sayfa goE-Kütüphane goE-Ders goPhotoshop
 

  • Reklam

Ders 19 - Arka Planda Kayıt ve Otomatik Kurtarma Seçenekleri

Photoshop Dersleri - Okan BİLKE

Ders 19 - Arka Planda Kayıt ve Otomatik Kurtarma Seçenekleri

Mesajgönderen okanbilke » 24 Haz 2016 01:36

Arka planda kayıt nedir? Dokümanı kaydetmek için komut verdiğinizde, doküman kaydedilirken siz çalışmaya devam edebilirsiniz. Doküman arka planda kaydedilir. Photoshop CS6'dan önceki Photoshop versiyonlarında doküman kaydedilirken işlem yapmanıza izin verilmezdi.
Photoshop sizin iradeniz dışında(elektrik kesilmesi, programın kitlenmesi vb.) kapatıldığında dokümanınız en son sizin tarafınızdan kaydedildiği haliyle açılırdı. Yani kaydetmediğiniz çalışmalarınız kaybolurdu. Photoshop CS& ile bu soruna bilinen bir çözüm getirildi. Varsayılan olarak 10 dakikada bir dokümanınız arka planda kaydedilir. Photoshop sizin iradeniz dışında kapatıldığında, dokümanı tekrar açtığınızda otomatik olarak son arka plan kaydı ile açılır. Yani kaydetmediğiniz kısım da kurtarılır. Tabi ki 19 dakika aralıklarla yapılan son kayıt durumu kurtarılacak.
Arka planda kaydetme ve otomatik kurtarma seçeneklerini belirlemek için Edit menüsünden Preferences komutunu seçip File Handling komutunu kullanın.
Resim

  • Save as Background onay kutusu işaretli ise, doküman arka planda kaydedilir. Bu onay kutusu varsayılan olarak işaretlidir.
  • Dokümanın otomatik kurtarma amacıyla kaydedilmesi için Automatically Save Recovery Information Every onay kutusu işaretli olması gerekir. Bu onay kutusu varsayılan olarak işaretlidir. Dokümanın kaç dakikada bir kaydedileceğini sağ taraftaki açılır listeden seçebilirsiniz. Çok kısa süreler büyük dokümanlarda sorun yaratabilir. Arka planda kayıt yapılsa dahi kayıt sırasında çalışma hızınız yavaşlayacaktır.
Photoshop'a giriş ve temel bilgiler derslerimiz burada bitiyor. Bir sonraki dersimizle birlikte Temel kavramlar derslerimize başlayacağız.
okanbilke@gmail.com
Kullanıcı avatarı
okanbilke
Site Kurucusu
Site Kurucusu
 
Mesajlar: 721
Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj
Kayıt: 15 Mar 2013 13:09
Konum: Ankara

Reklam

Dön Photoshop

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


  • Reklam
cron