duyuruElektroArge.com'a Hoşgeldiniz. Üye Olmak İçin Tıklayın. duyuru

houseForum ana sayfa   iletişimİletişim   bilgiSSS  
kırmızı yeşil mavi
ekleKayıt  anahtarGiriş
evForum ana sayfa goE-Kütüphane goE-Ders goPhotoshop
 

  • Reklam

Ders 10 - Döküman Penceresi ile Çalışmak

Photoshop Dersleri - Okan BİLKE

Ders 10 - Döküman Penceresi ile Çalışmak

Mesajgönderen okanbilke » 22 Haz 2016 23:22

Varsayılan olarak döküman penceresi Photoshop penceresinin orta kısmını kapsayacak şekilde yer alır. Döküman başlığı sol üst tarafta yer alır. Birden çok döküman açtığınızda döküman başlıkları sekmeler halinde yerleştirilirler. Aktif hale getirmek istediğiniz döküman başlığına tıklamanız yeterlidir.
Döküman penceresini ayrı bir pencere olarak kullanabilirsiniz. Bunun için döküman başlığına fare ile tıklatıp fare sol tuşu basılı iken sürükleyip ayrı bir pencere haline gelince fare sol tuşunu bırakın.
Resim

Birden çok döküman penceresi ile çalışmanız gerektiğinde döküman pencerelerini ayrı pencereler halinde görüntülemek çok işinize yarayacaktır.
Döküman penceresini simge durumu haline getirmek için Resim düğmesine tıklatın. Döküman penceresi simge durumuna getirildiğinde ekranın sol alt tarafına yerleşir. Simge durumundaki döküman penceresini önceki boyuta getirmek için sol alt taraftaki Resim düğmesine tıklatın.
Döküman penceresine ekranı kaplattığınızda Photoshop penceresi arka planda kalacaktır. Döküman penceresinin ekranı kaplaması için sağ üst taraftan Resim düğmesine tıklayın. Ekran kaplanmış döküman penceresini eski boyutuna getirmek için Resim düğmesine tıklayın.
Döküman penceresini kapatmak için Resim düğmesine tıklayın.
Döküman penceresini varsayılan durumdaki konuma yerleştirmek için başlık çubuğuna tıklayıp fare sol tuşu basılı iken Photoshop penceresinin orta kısmının sol üst tarafına sürükleyin. Üst ve sol tarafta mavi çizgiler belirdiğinde fare sol tuşundan elinizi çekip pencereyi yerleştirin.
Resim

Birden çok döküman açılmışsa döküman pencerelerini ekrana yerleştirmek için Window menüsünden Arrange komutunu kullanabilirsiniz.
Pencerelerin üst tarafındaki Window menüsünden Arrange komutunu seçtiğinizde karşınıza, pencereleri yerleştirme düzenleri gelecektir. Kullanmak istediğiniz pencere yerleşim düzenine tıklayın.
Döküman pencerelerini ekrana döşemek için Window menüsünden Arrange komutunu seçip Tile komutunu tıklayın.
Resim

Aktif döküman penceresini ayrı bir pencere olarak görüntülemek için Window menüsünden Arrange komutunu seçip Float in Window komutunu tıklayın.
Tüm döküman pencerelerini ayrı pencereler halinde görüntülemek için Window menüsünden Arrange komutunu seçip Float All in Windows komutunu tıklayın.
Resim

Döküman pencerelerini basamaklar halinde yerleştirmek için Window menüsünden Arrange komutunu seçip Cascade komutunu tıklayın.
Pencereleri varsayılan görüntüdeki gibi sekmeler halinde görüntülemek için Window menüsünden Arrange komutunu seçip Consolidate All to Tabs komutunu tıklayın.
okanbilke@gmail.com
Kullanıcı avatarı
okanbilke
Site Kurucusu
Site Kurucusu
 
Mesajlar: 721
Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj
Kayıt: 15 Mar 2013 13:09
Konum: Ankara

Reklam

Dön Photoshop

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


  • Reklam
cron