duyuruElektroArge.com'a Hoşgeldiniz. Üye Olmak İçin Tıklayın. duyuru

houseForum ana sayfa   iletişimİletişim   bilgiSSS  
kırmızı yeşil mavi
ekleKayıt  anahtarGiriş
evForum ana sayfa goE-Kütüphane goE-Ders goPhotoshop
 

  • Reklam

Ders 7 - Panelleri Tanımak

Photoshop Dersleri - Okan BİLKE

Ders 7 - Panelleri Tanımak

Mesajgönderen okanbilke » 22 Haz 2016 21:56

Paneller grafikleri izlemeye ve değişiklikler yapmaya izin veriler. Paneller kategorilere ayrılmıştır. Benzer özellikteki paneller aynı grup içerisinde yer alır.
Panelleri görüntülemek veya gizlemek için Window menüsünden panel adını tıklayın. Sol tarafında onay işareti olan paneller görüntülenmekte olan panellerdir.
Panelleri düzenlerken aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:
  • Görüntülenmekte olan panelleri gizlemek için klavyeden Shift+Tab tuş bileşenine basın. Yeniden Shift+Tab tuşuna bastığınızda gizlenen paneller görüntülenecektir.
  • Görüntülenmekte olan panelleri ve araç kutusunu gizlemek için klavyeden Tab tuşuna basın. Gizlenen araç kutusunu ve panelleri yeniden görüntülemek için tekrar Tab tuşuna basın.
  • Bir panel grubunda kullanmak istediğiniz paneli aktif hale getirmek için panel adının yer aldığı sekmeye tıklayın.
  • Panel grubunu taşımak için başlık çubuğundan fare sol tuşu basılıyken sürükleyin.
  • Bir paneli panel grubundan ayırmak için başlık sekmesinden fare sol tuşu basılı iken sürükleyip panel grubunun dışında bir noktaya bırakın.
  • Gruptan ayrılan bir paneli, panel grubuna yeniden eklemek için adının bulunduğu sekmeden tutarak panel grubuna sürükleyip bırakın.
  • Bir paneli panel gözüne eklemek için başlığının başlığının bulunduğu sekmeden tutarak panel gözü dışında bir noktaya sürükleyip bırakın.
  • Panel grubu simgeler haline getirmek için grubun sağ üst tarafındaki Resim düğmeye tıklatın. Simge durumundaki panel grubunu açmak için sağ üst tarafındaki Resim simgeye tıklayın.
Panellerin kontrol menüleri vardır. Panel menüsünü görüntülemek için panelin sağ üst tarafında üçgen çeklindeki oka tıklatın. Resim
Resim

Fare ile istediğiniz komuta gidip tıklayın.
Panellerin genişlik ve yüksekliğini değiştirmek için kenar çizgileri üzerine gidin. Fare işaretçiniz iki yönlü ok şeklini alınca fare sol tuşu basılı iken sürükleyin. Panelleri simge durumuna getirmek için panel başlığına çift tıklatın. Simge durumundaki panelleri açmak için yine başlık çubuğuna çift tıklatın.
okanbilke@gmail.com
Kullanıcı avatarı
okanbilke
Site Kurucusu
Site Kurucusu
 
Mesajlar: 721
Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj
Kayıt: 15 Mar 2013 13:09
Konum: Ankara

Reklam

Dön Photoshop

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


  • Reklam
cron