duyuruElektroArge.com'a Hoşgeldiniz. Üye Olmak İçin Tıklayın. duyuru

houseForum ana sayfa   iletişimİletişim   bilgiSSS  
kırmızı yeşil mavi
ekleKayıt  anahtarGiriş
evForum ana sayfa goÜrün İncelemeleri , Teknoloji Haberleri , Seri İlanlar goKonu Dışı

• Reklam

hoparlör sistemlerindeki kandırmaca

Konu Dışı Paylaşımları Bu Kategoride Bulabilirsiniz

hoparlör sistemlerindeki kandırmaca

Mesajgönderen bronzesoldier » 10 Mar 2015 14:26

geçen gün farkettiğim ve benim kendi mantığımla vardığım sonucu sizlerle paylaşmak istedim(eğer varsayımım hatalısı ise bilgi sahibi olan arkadaşlar beni bilgilendirse sevinirim).geçen gün ardiyede olan eski bir küçük kolonu fark ettim. ses kabloları kesilmişti. tamir edip kullanmayı düşündüm. ardiyeden bulabildiğim ses kablosu,yassı kordon..vb malzeme temin ettim.eve sokmadan önce temizledim(bizim yandaki ardiye kedilerin meskeni olmuş malesef). kolonun içindeki hop. daha iyi ses vereceğini düşündüğüm bir başka hop. değiştirmeyi düşünüyordum. kolonun üstünde 220V 50Hz 5W ve 120W P.M.P.O yazısını görünce bu durumda bir tuhaflık olduğunu düşündüm. içini açtığımda karşılaştığım durum gerçekten traji komikti. besleme trafosu 9V 200mA . şimdi benim vardığım sonucu sizlere açıklayacağım. trf;9*0.2=1.8W => 120W P.M.P.O bence 1.2W . 1.2*1.414(2'nin karekökü ; max değeri bulmak için)=1,6968 .resimleri koymak isterdim fakat nasıl yapacağımı tam bilmediğim için mümkün olmadı :oops:
Kullanıcı avatarı
bronzesoldier
Yeni Üye
Yeni Üye

Beğendiklerim: 0 mesaj
Beğenilenlerim: 0 mesaj

Reklam

Dön Konu Dışı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

• Reklam